Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
 KOI Havuzları ve Göletleri Su Filtrasyon Uygulaması
Koi havuzları, genellikle peyzajın bir parçası olarak koi yetiştirmek ve tutmak için kullanılan göletlerdir. Koi havuzları, Nishikigoi veya Japon Süs Sazanlarının sağlığını ve büyümesini teşvik etmek için özel olarak tasarlanır. Koi gölünün mimarisi, koinin sağlığı ve refahı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.
SUN FİLTRE UYGULAMA ALANLARI
SUN-FİLTRE otomatik geri yıkamalı filtreler kullanarak uzun yıllar güvenle çalışan, tıkanmayan damlatıcılar ve yağmurlama sistemleri ile bakım ve onarım masraflarınızı minimuma indirirsiniz.
Geri Kazanım Suyu Filtrasyonu
Filtrasyon çözümlerimiz, endüstriyel su kullanıcılarının zorluklarla başarılı bir şekilde başa çıkmasına ve kaynak tasarrufu yapmasına yardımcı olur. Suyun yeniden kullanımı ve su ıslahı , başka bir amaç için kullanılan arıtılmış atık sular için geçerlidir. Bu yaklaşım, su kıtlığı ve artan düzenlemelerden kaynaklanmakta ve su maliyetinde artışa neden olmaktadır. Yeniden kullanım için endüstriyel atık suların filtrelenmesi ve arıtılması veya yeniden kullanılan filtrelenmiş atık suyun kullanılması , pahalı içme suyu için alternatif bir kaynaktır ve önemli maliyetlerden tasarruf sağlayabilir. Filtrasyon çözümlerimiz, yüksek TSS yüklerini ve akış oranlarını başarıyla tedavi edebilir, minimum bakım gerektirir ve kimyasal kullanımını azaltır.
İçme Suyu Filtrasyonu
Filtrasyon çözümlerimiz, küçük köylerden en büyük tuzdan arındırma tesislerine kadar tüm belediyeler tarafından kullanılmaktadır. Dünya genelinde temiz suya olan talep arttıkça, iklim değişikliği ve gelişmiş ülkelerde artan nüfus nedeniyle birçok bölgede güvenli su mevcudiyetinin azalması muhtemeldir. Aynı zamanda, içme suyu kalitesi için uluslararası standartlar daha katı hale geliyor. Belediyeler, nüfusa, endüstriye ve enerjiye her yerde kabul edilen su kalitesi standartlarında sürekli ve istikrarlı bir temiz su temini sağlamak için güvenilir sistemlere ihtiyaç duyar. Filtrasyon çözümlerimiz ve teknolojilerimiz , her müşterinin özel gereksinimlerine göre yüzey ve sondaj (kuyu) kaynaklarından içme suyu için çok çeşitli etkili su arıtma ve filtreleme sistemleri sağlar.
Deniz Suyu Filtrasyonu
Filtrasyon çözümlerimiz, deniz suyu kullanıcılarının zorluklarla başarılı bir şekilde başa çıkmasına ve kaynak tasarrufu yapmasına yardımcı olur. Deniz suyu, enerji santralleri için soğutma suyundan içme suyu için tuzdan arındırmaya kadar birçok uygulamada kullanılmaktadır . Yüksek düzeyde klorür içerdiğinden, deniz suyuyla temas eden malzemeler, polimerler veya özel alaşımlar gibi yüksek kimyasal dirence sahip olmalıdır. Deniz suyu ayrıca yüksek bir organik ve mineral içeriğe sahiptir ve soğutma sistemlerindeki ısı eşanjörleri veya tuzdan arındırma sistemlerindeki membranlar gibi aşağı akış sistemlerini korumak için deniz suyu filtreleri kullanılmalıdır. Deniz suyuna yönelik çok çeşitli güvenilir su filtrelerimiz, yüksek organik ve inorganik madde zorluklarıyla başarılı bir şekilde başa çıkıyor ve arıtma sistemleri gerektiren deniz suyu uygulamalarında gerektiği gibi kimyasallara dayanıklı.
Giriş Suyu Filtrasyonu
Filtrasyon çözümlerimiz en zorlu su koşullarını tedavi eder ve en zorlu teknik gereksinimleri karşılar. Giriş suyu endüstriyel tesisler tarafından kullanılırnehirler, yüzey suyu, yeraltı suyu, belediye suyu ve diğerleri gibi farklı kaynaklardan. Farklı su kalitelerine bağlı olarak, proses ihtiyaçlarına göre filtrelenmeli ve/veya arıtılmalıdır. Sürekli ve istikrarlı kaliteli su temini, endüstriyel tesisler için proses akışını ve minimum duruş süresini sağlarken hayati önem taşır. Gelişmiş teknolojik çözümlerimizle, herhangi bir su kaynağı ve proses gereksinimini karşılamak için en iyi giriş suyu filtrasyonunu sunabiliriz. Filtrelerimiz uygun maliyetlidir, su ve enerji açısından verimlidir, sağlamdır, minimum bakım gerektirir, kurulumu kolaydır, az yer kaplar, minimum kimyasal kullanımı gerektirir veya hiç kullanılmaz ve akıllı kontrol gömülü çözümümüzle kolayca entegre edilebilir. Eksiksiz filtreleme çözümleri yelpazemiz, endüstriyel tesislerin zorluklarla başarılı bir şekilde başa çıkmasına yardımcı olabilir.
Soğutma Suyu Filtrasyonu
Sun Filtre'in filtreleme çözümleri, soğutma suyu uygulamalarının zorluklarının üstesinden gelmeye yardımcı olmak için idealdir. Endüstriyel üretim tesisleri , yüksek sıcaklıktaki prosesleri soğutmak için tipik olarak endüstriyel soğutma ekipmanlarının kullanılmasını gerektirir ve soğutma suyu sistemlerinde çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalır: bir yandan üretim tesisinin ekipmanını (soğutma kulelerindeki ve makinelerdeki ısı eşanjörleri) sudan koruması gerekir. içindekiler; Öte yandan, su kaynaklarının korunmasına yönelik çevre düzenlemeleri, üreticilerin kullanılmış suyu kirletici olmayan bir durumda kaynaklarına iade etmelerini gerektirmektedir. Hem ekipmanı korumak hem de bu yönetmeliklere uymak için bir soğutma kulesi filtresine ihtiyaç vardır. Bir endüstri su filtreleme sistemine dahil olan unsurların ve teknolojilerin belirlenmesi , su kaynağına, özel arıtma gereksinimlerine ve yerel yönergelere bağlıdır. Sun Filtre soğutma kulesi su filtreleme sistemleri, askıda katı maddeleri ve diğer katı malzemeleri sürekli olarak uzaklaştırarak iyi su kalitesinin korunmasına yardımcı olur, ısı transfer verimliliğini artırır ve işletme maliyetlerini düşürür.
Tarımsal Sulama Filtrasyonu
Sprinklerin ve damlatıcıların tıkanmasını önlemek için filtreleme, düzgün su dağıtımı için esastır. Yatırımınızı korumak, yüksek üretim kalitesi ve karlı verim sağlamak hayati önem taşır. En yaygın sulama sistemi zorluklarından biri, çeşitli organik ve inorganik malzemelerin neden olduğu emitörlerin tıkanmasını önlemektir. Tıkanma, sulama sisteminin performansını ciddi şekilde azaltabilir ve sık bakım ihtiyacı yaratabilir. Sahada kanıtlanmış eksiksiz filtrasyon çözümlerimiz, çiftçilerin temiz su ihtiyacını karşılayarak onlara zaman, su ve enerji maliyetlerinden tasarruf sağlar
Su Kültürü
Sun filtreler, bakımı azaltmak, minimum su kaybı sağlamak ve su kalitesini iyileştirmek için çok çeşitli su ürünleri ve balık kuluçka uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Karada yetiştiricilik, balık, karides ve diğer deniz ürünlerini yetiştirmek için büyük tanklar kullanır. Bu tanklardaki su miktarı sınırlıdır ve gıda ve atıklarla kolayca kontamine olur. Tanklardaki balık miktarını artırmak için suyu temiz ve organik maddelerden arındırmak için filtrasyon gereklidir. Amiad, su ürünleri yetiştiriciliği ve kuluçka endüstrilerinin ihtiyaçlarını başarılı bir şekilde karşılamak için disk, elek veya medya teknolojileri ile polimerik, kaplamalı çelik ve paslanmaz çelik gibi çeşitli malzemelerden yapılmış geniş bir filtre yelpazesine sahiptir.
Atık Su Filtrasyonu
Atık su, kaynağa ve kullanıma bağlı olarak çeşitli şekillerde tanımlanabilir ve işlenebilir ve filtrasyon çözümlerimiz sayısız zorlukla başa çıkmaya yardımcı olmak için idealdir. Atık su , kaynağına bağlı olarak çeşitli özelliklere sahip herhangi bir evsel, endüstriyel veya ticari faaliyetten kaynaklanan aşağı yönde kontamine yan üründür. Son zamanlardaki katı çevre düzenlemeleri ile, atık su akışı yeniden kullanılmadan veya çevreye geri verilmeden önce bir atık su filtreleme sistemi uygulanmalıdır. Katı yükleri, kimyasal kullanımı ve arıza süresini azaltarak atık su arıtma verimliliğini artıracak ve işletme maliyetlerini düşürecek atık su arıtma filtreleri ve filtrasyon çözümleri sunuyoruz .
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın