Lütfen Bekleyin...

Projelerimiz

Hidroelektrik Santrali Soğutma Suyu Filtreleri

Açıklama :

Hidroelektrik santralleri Rezervuardaki su potansiyel enerji olarak tanımlanabilir. Kapaklar açıldığında su akmaya başlayacağından potansiyel enerji kinetik enerjiye dönüşür. Üretilecek enerji 
kapasitesi bir çok faktöre bağlıdır. Onlardan birisi akan su miktarı, diğeri ise su basıncıdır. Su basıncı ve su akışı arttığında üretilen elektrik miktarı artacaktır. 
İşte tam da bu noktada türbin yataklarının ve salmastraların soğutma sistemlerinde kullanılan suyun filtrasyonu çok önemlidir. Feyezan zamanları' Hidroelektrik santrallerinde elektrik üretiminin pik olduğu dönemlere rastlar. Doğru filtreleme yapılmamış soğutma suyu, 
sistemde tıkanmalar oluşur ve ısı transferini engelleyerek sıcaklığın artmasına,enerji türbinlerinin arıza durumuna geçmesine sebep olur. Sun Filtre  Kendi kendini otomatik temizleyen soğutma suyu  filtreleri sunduğu özel tek filtre üzerinde çift filtrasyon özelliği yanı sıra üç etkili geri yıkama özellikleri ile emsalsizdir.  
Sun Filtre Hidroelektrik santrallerine özel tasarlamış olduğu tek ünite üzerinde çift filtrasyon özelliği ile kaba filtre ve mikro filtre olmak üzere çift filtrasyon ünitesine sahip özel ürünümüz birinci kademede kaba partikülleri filtreliyor. Kaba bartiküllere örnek nerecek olursak  soğutma suyu içerisinde bulunan çakıl taşları yapraklar otlar yosunlar su içerisinde  bulunan  balık yılan ve  benzeri hayvanlar vb. kirletiçiler kaba filtremizde yakalanır ve kaba yıkama drenaj hattı üzerinden sistem dışına  çıkarılır. Kaba bartiküllerden  arıtılmış su filtremiz üzerinde  bulunan ikinci üniteye devam ederve  burada  soğutma suyumuzun içerisindeki mikro partiküller  filtrelenir ve sistemimizin ihtiyaç duyduğu 100 mikron seviyesinde filtrelenmiş bir soğutma suyu  elde etmiş oluruz.  100 Mikron  kalitesinde filtrelenmiş soğutma suyu eşanjörlerinizi ve türbin yataklarınızı koruyarak oluşabilecek tıkanmaları ve  aşınmaları önleyerek sisteminizin arızaya geçmesini önlerken  bakım sürelerinizin de daha uzun peryotlarda yapmanıza imkan sağlayacakdır.